Zabieg Sebacia – laser i mikrocząsteczki złota zlikwidują Twój trądzik

Audrey Fretz z Unsplash
Audrey Fretz z Unsplash

Trądzik to choroba skóry, która dotyczy nie tylko młodzieży w wieku dorastania, ale także dojrzałych osób. Nasilające się zmiany skórne odbierają urodę, powodując kompleksy, wycofanie z życia społecznego i złe samopoczucie. Jak przeciwdziałać temu schorzeniu?

Skuteczną i bezpieczną metodą walki z trądzikiem, która daje długofalowe efekty jest zabieg Sebacia, dostępny również w Klinice Miracki w Warszawie. Dlaczego warto skorzystać z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest laserowe usuwanie trądziku w połączeniu z mikrocząsteczkami złota?

Co powoduje trądzik pospolity?

Trądzik pospolity jest przewlekłą, zapalną chorobą gruczołów łojowych, których ujścia zostają zablokowane. Jak objawia się w obrębie twarzy ta dermatoza? Na skórze pojawiają się grudki i krostki zapalne, które niekiedy są bolesne, zaskórniki otwarte oraz zamknięte, a także szpecące blizny zanikowe. Tego typu wykwity skórne, z pewnością nie dodają atrakcyjności, stanowiąc dla wielu osób poważny defekt urodowy.

Istnieje wiele przyczyn, które nasilają objawy trądzikowe, a są to np. zmiany hormonalne, nadprodukcja sebum, namnażanie się bakterii, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, zła dieta (bogata w smażone potrawy i produkty wysokocukrowe). Na szczęście złoto w połączeniu z laseroterapią, umożliwia skuteczne rozwiązanie tego problemu skórnego. Jak wygląda zabieg Sebacia i dlaczego warto się mu poddać?

Laserowe leczenie trądziku Sebacia – jak wygląda zabieg?

Laserowe leczenie trądziku Sebacia jest niefarmakologiczną metodą, która pochodzi z USA – łączy w sobie działanie mikrocząsteczek złota z wiązką laserową. Jak przebiega procedura zabiegowa? Na początku wykwalifikowany i doświadczony kosmetolog, wmasowuje mikrocząsteczki Sebacia w skórę, które przenikają do mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Zatkane pory zostają oczyszczone, a bakterie przyczyniające się do rozwoju trądziku – wyeliminowane. Następnie, zmieniony chorobowo obszar zabiegowy, poddawany jest działaniu lasera (emitowana energia oddziałowuje termicznie na gruczoły i pory, nie uszkadzając okolicznych tkanek). Gruczoły łojowe zostają obkurczone i przestają wydzielać nadmierne ilości łoju. Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona przez kilka godzin, co jest typową reakcją. Rekomendowana liczba zabiegów, jakiej powinien poddać się pacjent to 3 sesje, wykonywane w tygodniowych odstępach czasu.

Dla kogo dedykowana jest terapia Sebacia? Z efektów kuracji będą zadowolone osoby, które zmagają się z trądzikiem bakteryjnym, zaskórnikowym, wynikającym z nadprodukcji gruczołów łojowych, a także te mające zanieczyszczone i zatkane pory.

Natomiast jeśli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu Sebacia, jest to m.in.:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • aktywne infekcje skórne,
  • świeża opalenizna,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • rybia łuska,
  • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
  • terapia doustna retinoidami.

Oczywiście przed poddaniem się terapii tak, jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, przeprowadzana jest konsultacja dermatologiczna, podczas której lekarz omawia z pacjentem ewentualne czynniki wykluczające.

Sebacia – zalety unikalnej terapii w leczeniu trądziku

Dlaczego warto skorzystać z laserowego leczenia trądziku metodą Sebacia? Największe zalety kuracji, to mała inwazyjność i bardzo wysoka skuteczność. Laserowe usuwanie zmian trądzikowych sprawia, że pacjent nie musi przyjmować doustnie leków, by przywrócić skórze atrakcyjny wygląd. Cząsteczki złota niszczą drobnoustroje bakteryjne, przywrócona zostaje prawidłowa praca gruczołów łojowych. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia (jest bezbolesny) ani rekonwalescencji, dzięki czemu bezpośrednio po sesji, możemy wrócić do codziennego funkcjonowania. Co więcej, liczne badania kliniczne potwierdzają skuteczność kuracji Sebacia – nie jest to więc tani chwyt marketingowy, a dający realne efekty zabieg.

Chcesz zlikwidować trądzik na twarzy, dekolcie lub ramionach i cieszyć się aksamitnie gładką skórą o jednolitym kolorycie? Szczegóły na temat laserowego usuwania trądziku Sebacia znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: