Pielęgnacja skóry mieszanej

Pielęgnacja skóry mieszanej

Pielęgnacja cery mieszanej jest o wiele trudniejsza, niż dbanie o cerę stricte tłusta lub suchą. Na policzkach występuje objaw wysuszenia skóry, natomiast w tak zwanej strefie T – czyli na czole, nosie i szczęce doskwiera pojawianie się wyprysków. Gdy masz ten rodzaj cery, należy stosować środki o działaniu miejscowym. W strefie policzków stosujemy preparaty natłuszczające i odżywcze, które będą odpowiednio dbały o suche rejony.

Unikanie podrażnień.

Nie należy ich stosować na strefy, które są narażone na przetłuszczanie, gdyż mogą spowodować zatykanie porów i pojawianie się nowych zmian. Pielęgnując sferę tłustą, pamiętaj o nakładaniu minimalnej ilości środków, które wystarczą do umycia. Uważaj na to, by nie przenieść ich na policzki, a gdy tak się stanie, zmyj je za pomocą mleczka natłuszczającego. Dzięki temu unikniesz podrażnień. Istnieją także kremy, które można używać na całą twarz, nawet przy cerze mieszanej, jednak ich skuteczność będzie o wiele mniejsza, niż w przypadku preparatów dedykowanych do jednego typu.

TAGI: Cera mieszana, cera tłusta, cera sucha, zatykanie porów, mleczko natłuszczające, preparaty.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: