Początki łuszczycy

Początki łuszczycy

Łuszczyca to choroba przewlekła, której wyleczenie jest w dzisiejszych czasach niemożliwe. Łuszczyca nie pojawia się nigdy znienacka – pierwsze objawy choroby zaczynają się kilka miesięcy wcześniej, niż pełna jej manifestacja. Na początku pojawia się jedynie wykwit pierwotny, zmiana o kolorze ciemnoczerwonym. W pierwszych tygodniach ta zmiana jest wyraźnie oddzielona od pozostałej skóry i jest niewielka.

Przebieg łuszczycy.

Gdy łuszczyca nasila swój rozwój, zmiany przestają być tak skryte i przemieniają się w zwykłą łuszczycę. Czerwony plamy staja się o wiele większe i łączą się, a łuszczenie staje się silne. Łuski na powierzchni skóry przypominają powierzchnię świecy, a skóra pod nimi jest błyszcząca. Przebieg łuszczycy polega na zwiększaniu się powierzchni zmian łuszczycowych – od drobnych grudek przeistaczają się one w duże łuski. Im dłużej trwa choroba, tym większa powierzchnia skóry jest zajęta. Choroba w końcowym stadium zajmuje nie tylko skórę, ale także paznokcie, włosy oraz błony śluzowe na ciele człowieka.

TAGI: Łuszczyca choroba przewlekła, niemożliwe wyleczenie, wykwit pierwotny, czerwone plany, zmiany łuszczycowe.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: