Zabiegi skóra w ciąży

Zabiegi skóra w ciąży

Ciąża to szczególny okres, kiedy ciało kobiety zmienia się z tygodnia na tydzień. Szczególnie ważne jest wtedy prawidłowe pielęgnowanie skóry. Najważniejszym problemem w tym czasie są rozstępy. Aby im zapobiegać, należy przeprowadzać zabiegi polegające na codziennym smarowaniu wrażliwych okolic za pomocą balsamów oraz olejków, które zwiększają elastyczność skóry.

Naturalne preparaty.

Muszą mieć one odpowiednie atesty, które potwierdzają, że można je używać w ciąży. Preparaty w stu procentach naturalne – takie jak olejek ze słodkich migdałów, są w pełni bezpieczne. Powinny być one dokładnie wmasowane w skórę bez naciągania jej. Zabiegi mające na celu zmniejszenie już istniejących rozstępów powinny poczekać aż do czasu, kiedy kobieta przestanie karmić piersią. Takie odprężające zabiegi jak SPA powinny być przeprowadzone za pomocą kosmetyków, które można używać w czasie ciąży. Najlepiej w tym celu poszukać sprawdzonych miejsc, które oferują profesjonalnie przygotowane usługi. Bezpieczne są za to takie zabiegi jak pedicure.

TAGI: Pielęgnowanie skóry, ciąża, rozstępy, balsamy, olejki, elastyczność skóry,naturalne preparaty, karmienie piersią.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: