Swędzenie skóry

Swędzenie skóry

Świąd skóry to objaw, który świadczy o tym, że stan skóry jest nieprawidłowy. Może być także objawem czysto psychicznym, ale w większości przypadków dokuczliwe swędzenie będzie oznaczało, że skóra nie jest pielęgnowana w odpowiedni sposób. Świąd mogą wywoływać na przykład infekcje skóry. Towarzyszy mu wtedy rumień oraz pieczenie. Swędzenie skóry to typowy objaw łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry.

Zagrożenie świądem.

W przypadku takich chorób zwykłe podrapania się bardzo rzadko przynosi upragnioną ulgę. Powoduje to jedynie zakażenie ranek i dalsze problemy ze świądem. W takim razie trzeba leczyć świąd za pomocą specjalnych preparatów łagodzących. Gwałtowne swędzenie skóry może oznaczać ukąszenie komara lub kontakt z niebezpieczną rośliną. Stanowi wtedy ostrzeżenie, które pozwala nam uchronić się od dalszego kontaktu z niekorzystnym czynnikiem. Świąd może towarzyszyć także bliznowaceniu rany. W przypadku świądu ogólnego, przyczyną może być na przykład alergia skórna lub nawet choroba przewlekła, taka jak cukrzyca.

TAGI: Świąd skóry, nieprawidłowy stan skóry, atopowe zapalenie skóry, upragniona ulga, łagodzące preparaty,bliznowacenie ran.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: