Idą wakacje – zadbaj o gładką skórę!

Ali Pazani z Unsplash
Ali Pazani z Unsplash

Lato to czas, kiedy wystawiamy praktycznie całe ciało na działanie promieni słonecznych. Podczas zimy zazwyczaj jesteśmy z pielęgnacją na bakier, przez co później nasza skóra wygląda nieestetycznie. Najłatwiej jest ukryć się pod długimi spodniami i zwiewnymi narzutkami, jednak ubieranie się po szyję, gdy na temperatura na zewnątrz wynosi 30 stopni nie służy ani zdrowiu ani samopoczuciu. Sprawdź, co zrobić by przygotować zaniedbaną w sezonie jesienno-zimowym skórę na lato.

Depilacja laserowa

Nie da się ukryć, że obrośnięte krótkimi i ciemnymi włoskami nogi wyglądają po prostu nieładnie, a codzienne ich golenie może być uciążliwe dla kobiety, która jest na to skazana. Gdy zdarzy Ci się zaspać i nie masz czasu na przeprowadzenie depilacji z pewnością wciągniesz na siebie spodnie, które choć letnie, nie zapewnią odpowiedniego przewiewu.

Jedynym ratunkiem dla wszystkich zmagających się z nadmiernym owłosieniem jest depilacja laserowa w Rzeszowie. Usługa ta ostatnimi czasy zyskała mocno na popularności. Stało się tak z prostej przyczyny – kobiety zauważyły, jaką wygodę i komfort mogą dzięki niej zyskać. Laserowe usuwanie owłosienia dedykowane jest paniom, które oczekują precyzyjnych i długotrwałych efektów.

Istnieją różne metody tego zabiegu, zanim jednak zdecydujesz się na jedną z nich powinnaś oddać się w ręce specjalistów mających za zadanie doradzić Ci, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Sprawdzą również czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Depilacja diodowa

Jedną z metod często wykorzystywanych przez klientki gabinetów medycyny estetycznej jest depilacja diodowa. Wykorzystuje się w niej proces fotodepilacji i składa się on z kilku etapów. W pierwszej kolejności znajdująca się w łodydze włosa melanina pochłania z wiązki lasera odpowiednią ilość światła, by następnie rozproszyć pozyskane ciepło w kierunku sąsiadujących z nią tkanek. W procesie uszkadzane są mieszki włosowe oraz komórki, które biorą czynny udział w procesie tworzenia nowego włosa.

Wykorzystywany w tej metodzie laser diodowy powinien być stosowany do usuwania owłosienia u tych pań, u których włosy posiadają wystarczającą ilość melaniny, czyli mówiąc prościej – są ciemne. Dodatkowo włosy powinny być w fazie wzrostu. Lasery tego typu mogą zatem nie sprawdzić się u kobiet, które są blondynkami, a porastające ich nogi włosy nie są na tyle ciemne, żeby mogło zadziałać na nie pochodzące z lasera światło.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: