Dziś z problemem przebarwień zmaga się co trzecia kobieta. Ciemne, gęsto rozsiane lub pojedyncze plamy na skórze twarzy, dekoltu, czy ramion nie wyglądają najlepiej. Częstym sposobem na radzenie sobie z przebarwieniami jest ich maskowanie – czyli nakładanie korektorów lub podkładów wyrównujących koloryt skóry. Jest to jednak działanie, które nie daje nic poza krótkotrwałym efektem. Jeśli naprawdę chcesz pozbyć się wstydliwego problemu, przestań go ukrywać i zacznij z nim walczyć!
Skąd się biorą przebarwienia skóry?
Przebarwienia skóry powstają w wyniku nieprawidłowego działania melanocytów, czyli komórek wytwarzających melaninę – naturalny barwnik skóry. Jeśli jest ich w niektórych miejscach za dużo lub jeśli są zbyt aktywne, produkując zbyt wiele barwnika, na skórze pojawiają się piegi, czy ciemne plamki. Przebarwienia skóry dzieli się na dwie grupy. Pierwsza „wewnątrzpochodna” ma głównie podłoże hormonalne (np. przebarwienia po trądziku), druga „zewnątrzpochodna” wynika z nadmiernego wpływu promieniowania słonecznego UV. Niestety, to właśnie kobiety są najbardziej narażone na pojawienie się przebarwień. Wynika to nie tylko z patologicznej mody na opaleniznę, ale i innych czynników, takich jak: menopauza, ciąża, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz ziół, leków lub kosmetyków fotouczulających.
Jak ochronić się przed przebarwieniami skóry?
Główną przyczyną powstania przebarwień jest słońce. Brązowe plamy na skórze powstają w wyniku nadmiernego promieniowania UV (UVB, UVA), które ponadto jest odpowiedzialne za plamy starcze, wypalenie kolagenu, zmarszczki, a nawet raka skóry. Jak podaje dermatolog z Kliniki Ziemlewski w Warszawie – „najważniejszym czynnikiem chroniącym przed przebarwieniami jest ograniczenie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, polegające na unikaniu słońca i solarium oraz regularnym, całorocznym stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi”. Pamiętaj, że słońce działa cały czas, nie tylko wtedy, gdy jesteś na wakacjach!
Jak zlikwidować przebarwienia na twarzy?
Przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem dermatologiem, który określi typ przebarwień, a dzięki temu będzie mógł zaproponować odpowiedni plan leczenia. Przebarwienia na twarzy to nie tylko szpecące plamy, ale i symptom problemów zdrowotnych. Terapia likwidująca przebarwienia może wyglądać różnie w zależności od danego przypadku – przebarwienia mogą być płytkie (w naskórku) lub głębokie (w warstwie brodawkowej skóry).
Do likwidowania przebarwień stosuje się różne metody. Mogą to być między innymi:
- USUWANIE PRZEBARWIEŃ W GABINECIE – jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest terapia PQ-Age Peeling. Jego innowacyjność polega na gwarancji głębokiej stymulacji bez naruszania powierzchni skóry właściwej, co pozwala uniknąć efektu łuszczenia się naskórka. Ogromnym walorem tego zabiegu jest niemal natychmiastowy efekt – skóra jest wyraźnie młodsza, gładsza i przyjemna w dotyku.
- WYKONANIE PEELINGU KAWITACYJNEGO – polega na oczyszczaniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowych, wzbogaconych o mikromasaż twarzy. Podczas tego zabiegu warstwa rogowa naskórka zostaje rozbita, dzięki czemu cera zostaje bardzo dokładnie oczyszczona, a w rezultacie znikają zaskórniki i nadmiar serum, a także zmniejszają się pory. Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego skóra odzyskuje zdrowy koloryt, a niewielkie przebarwienia zostają usunięte. Niestety, jest to sposób, który nie sprawdzi się w przypadku głębokich przebarwień skóry.
- WYKONANIE ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI – czyli usunięcie warstwy rogowej naskórka za pomocą warstw ściernych diamentowych lub korundowych. Dzięki temu zabiegowi zwiększa się aktywność kolagenu i elastyny, a naskórek zostaje pogrubiony. W rezultacie skóra nabiera zdrowego wyglądu, uzyskuje jednolity koloryt, a także staje się bardziej gładka i elastyczna. Należy jednak pamiętać, że najlepsze efekty uzyskuje się dopiero po serii zabiegów. Mikrodermabrazja nie jest w stanie usunąć 100% przebarwień skóry.
- STOSOWANIE KREMU NA PRZEBARWIENIA – warto znaleźć kosmetyk, który zadziała dwufazowo. Po pierwsze, rozjaśni przebarwienia, a więc będzie zawierał kwasy owocowe i witaminę C. Po drugie, zahamuje działanie melanocytów i wydzielanie melaniny, czemu sprzyjają kwas kojowy, umbeliferon, hydrochinon i arbutynę. Kremy na przebarwiania zapewniają jedynie pomoc doraźną i wspomagającą przy specjalistycznych zabiegach. Mogą być dość skuteczne wyłącznie przy płytkim stopniu przebarwień.
Na stronie: http://www.klinikiziemlewski.pl/ znajdziesz bogatą ofertę zabiegów skierowanych do problemu cery z przebarwieniami.
Artykuł sponsorowany
*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.