Charakterystyka skóry tłustej

Charakterystyka skóry tłustej

Cera tłusta bardzo rzadko pojawia się w wieku ponad trzydziestu lat, jednak jest prawdziwą zmorą nastolatków. W przypadku skóry tłustej wydzielanie sebum jest bardzo duże. Skóra świeci się, pojawiają się na niej zmiany trądzikowe, które trudno wyleczyć. Skóra tłusta ma także kilka plusów: w zimie nie ma problemów z uczuciem szczypania i ściągnięcia.

Przetłuszczanie się skóry.

Jest także nadzieja, że sytuacja cery się poprawi z biegiem lat, jednak cera tłusta zwykle zmienia się w mieszaną, która powoduje jeszcze więcej problemów. Skóra nadmiernie przetłuszcza się w określonych miejscach – w tak zwanej strefie T. Zaczyna się ona na czole i biegnie przez nos do brody. W zaawansowanych formach trądziku skóra choruje także na klatce piersiowej i plecach. Skóra jest odporna na powstawanie zmarszczek, ale występuje ona u osób młodych, które jeszcze nie mają tendencji do tych zmian. Tworzą się na niej raczej głębokie zmarszczki, takie jak u mężczyzn. Skóra musi być regularnie oczyszczana za pomocą żelów do mycia oraz peelingu.

TAGI: Cera tłusta, zmiany trądzikowe, klatka piersiowa, plecy, głębokie zmarszczki,regularne oczyszczanie.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: