Skóra tłusta

Skóra tłusta

Każdy rodzaj cery ma swoje wady i zalety. Cera tłusta jest odporna na działanie wiatru oraz mrozu, nie sprawia problemów takich jak uczucie ściągania i szczypania po umyciu wodą. Jej problemem jest nadmierna produkcja sebum, w związku z czym zachodzi konieczność dokładnego oczyszczania cery.

Problemy z nawilżaniem.

Cera tłusta może mieć także problemy z nawilżeniem – a preparaty, które złuszczają martwy naskórek i ograniczają łojotok, często wysuszają skórę. Cera tłusta pojawia się w wieku dojrzewania i potem najczęściej zanika lub przekształca się w cerę mieszaną, która jest też kłopotliwa. Cera tłusta musi być pielęgnowana za pomocą specjalnych preparatów, które nie zatykają porów i nie powodują powstawania zaskórników. Osoby, które mają ten rodzaj cery, muszą się wystrzegać słodyczy oraz żywności przetworzonej, która może powodować pojawianie się kolejnych pryszczy. Aby prawidłowo oczyścić cerę, należy odwiedzać kosmetyczkę. W żadnym wypadku nie wolno samodzielnie wyciskać zaskórników – może doprowadzić to do blizn.

TAGI: Cera tłusta, nadmierna produkcja sebum, specjalne preparaty, cera mieszana. pryszcze.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: