Pielęgnacja skóry w ciąży

Pielęgnacja skóry w ciąży

Ciało kobiety w ciąży bardzo się zmienia. Ponieważ powiększa się zarówno brzuch, jak i piersi, skóra staje się napięta i delikatna. Jeśli jest mało elastyczna, a dojdzie do rozciągania w zbyt mocny sposób, to pojawią się na niej nieestetyczne rozstępy. Zmiany następują szybciej, niż w jakimkolwiek okresie życia człowieka, dlatego już od początku ciąży warto zadbać o właściwe kosmetyki. Aby zapobiegać bliznom, konieczne jest regularne stosowanie kremów o działaniu uelastyczniającym.

Kosmetyki tylko z atestami.

Warto używać ich co najmniej raz dziennie. Kosmetyki do pielęgnacji skóry kobiety będą dostępne w formie oliwki oraz kremów. Powinny posiadać atest, który świadczy o bezpieczeństwie stosowania. Jeszcze ważniejszy od kremu jest proces masowania. Jeśli pani w ciąży przeszkadza celulit, powinna stosować środki pielingujące, które nie zawierają kofeiny. Gdy mimo wszystko rozstępy się pojawią, konieczne jest zastosowanie kremów na blizny. Wszystkie kosmetyki stosowane w ciąży należy skonsultować ze swoim ginekologiem.

TAGI: Skóra w ciąży, rozstępy,właściwe kosmetyki, celulit, kosmetyki w formie oliwki, kremy na blizny.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: