Skóra wrażliwa na dotyk

Skóra wrażliwa na dotyk

Skrajną formą przesuszonej i wrażliwej skóry, jest skóra wrażliwa nawet na dotyk. Jest ona czerwona nawet po krótkotrwałym kontakcie z różnymi czynnikami zewnętrznymi. Niektóre osoby taką nadwrażliwość mogą przypisywać alergiom – jednak nie jest to do końca prawda. Cera wrażliwa nie ma odpowiedniej warstwy lipidowej, dlatego każde dotknięcie – takie jak wycieranie szorstkim ręcznikiem lub kontakt ze szwami ubrań spowoduje, że odczuwać będziemy ból.

Nadwrażliwość skóry.

Jest on formą subiektywną, może przekształcać się w pieczenie po dotknięciu, świąd, dyskomfort i inne nieprzyjemne odczucia. Bardzo nieprzyjemne objawy może dawać także dotyk z wełną, dlatego osoby, które mają skórę wrażliwą na dotyk, nie powinny nosić ubrań z tego materiału. Nadwrażliwość wynika z tego, iż zmniejszona jest warstwa lipidowa – dlatego zakończenia włókien nerwowych w skórze są odsłonięte w większym stopniu, niż u zdrowych osób. Pielęgnacja tego rodzaju cery nie różni się od pielęgnowania skóry suchej, jednak jeszcze bardziej należy zwracać uwagę na jakość używanych kosmetyków.

TAGI: Skóra przesuszona, alergie, odczucia bólu, pieczenie, zakończenia włókien nerwowych, kosmetyki.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: