Skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa to cera, która ma tendencje do zaczerwienień oraz pojawiania się pajączków. Jej wygląd związany jest z kruchymi naczynkami włosowatymi i wymaga szczególnej pielęgnacji za pomocą delikatnych preparatów. Tego typu cera pojawia się po okresie dojrzewania. Gdy problem będzie bagatelizowany, może dojść do takich zaburzeń jak trądzik różowaty. Cera naczynkowa jest często przesuszona i wymaga natłuszczania.

Objawy cery naczynkowej.

Niektóre panie decydują się nawet na chirurgiczne zamykanie naczyń krwionośnych, po to, by poprawić wygląd twarzy. Należy unikać niektórych substancji, takich jak alkohol, spożywany wewnętrznie oraz bezpośrednio na skórę. Objawy cery naczynkowej zwiększają się po wyjściu na zimne powietrze oraz w ciepłe dni. Pęknięte naczynka wyglądają jak czerwone plamy i pojawiają się najczęściej w delikatnych rejonach skóry – czyli na policzkach i w okolicy ust i oczu. Osoby, które mają ten rodzaj cery, muszą unikać potraw rozgrzewających – takich, które są przyprawione ostrymi przyprawami.

TAGI: Skóra naczynkowa, zaczerwienienia, delikatne preparaty, trądzik różowaty, cera przesuszona, chirurgiczne zamykanie naczyń.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: