Skóra sucha

Skóra sucha

Skóra sucha to rodzaj cery, który jest szczególnie wrażliwy na warunki atmosferyczne, ubiór i dotyk. Skóra sucha pojawia się głównie u osób, które są już po okresie dojrzewania. Skóra sucha może być połączona z miejscami o nadmiernym wydzielaniu sebum. Występuje wtedy na policzkach, a cera nazywa się wtedy cerą mieszaną. Cera sucha wymaga specjalnej pielęgnacji, za pomocą delikatnych środków natłuszczających, które nie będą zatykały porów.

Wrażliwość skóry.

Ten rodzaj cery najczęściej ulega podrażnieniom. Dzieje się tak dlatego, że jest pozbawiona w dużym stopniu warstwy wodno-tłuszczowej. Skóra tego rodzaju jest wrażliwa na zimno oraz wiatr – w takich warunkach będzie się robiła podrażniona, dawała uczucie ściągnięcia i łuszczenia. Jest to bardzo nieprzyjemne, dlatego kobiety, które mają ten rodzaj cery używają dużej ilości balsamów do skóry. Cera sucha w zimie wymaga szczególnej pielęgnacji – warto wtedy zainwestować w dobry, tłusty krem. Cera sucha bardzo rzadko występuje w wieku młodzieńczym oraz u panów.

TAGI: Sucha skóra, warunki atmosferyczne, warstwa wodno – tłuszczowa, wrażliwość na zimno i wiatr, balsamy do skóry, zatykanie porów.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: