Zdrowa skóra

Zdrowa skóra

Zdrowa skóra to pojęcie bardzo szerokie, które można definiować na różne sposoby. U dziecka zdrowa skóra najczęściej kojarzona jest z brakiem takich chorób jak atopowe zapalenie skóry, ciemieniucha czy pieluszkowe zapalenie skóry. Wraz z upływem czasu, termin zdrowa skóra może oznaczać coś innego.

Okres dojrzewania.

W okresie dojrzewania większość nastolatków ma problemy z cerą – wtedy dopiero zaczynają zauważać, że skóra ma decydujący wpływ na urodę oraz związaną z nią popularność. W tym wieku zaczynamy świadomie stosować środki oczyszczające skórę, a także, w przypadku dużych dolegliwości, kierujemy się po poradę do dermatologa. Dla wielu osób zdrowa skóra wiąże się właśnie z pojęciem piękna – skóra musi być gładka, pozbawiona zmarszczek i jędrna. Skóra starzeje się wraz z wiekiem i nie ma możliwości zachowania jej w doskonałym stanie aż do śmierci, jednak zdrowa skóra wygląda o wiele przyjemniej, niż zaniedbana. Zdrowie skóry powiązane jest z zabiegami pielęgnacyjnymi, które będą na niej wykonywane każdego dnia.

TAGI: Atopowe zapalenie skóry, okres dojrzewania, środki oczyszczające skórę, porady dermatologa.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: