Skóra a środki chemiczne

Skóra a środki chemiczne

Środki chemiczne działają niekorzystnie na każdy rodzaj skóry, jednak najgorzej ich działanie znosi skóra atopowa i słabo nawilżona, która nie ma odpowiedniego płaszcza lipidowego. Zadaniem skóry jest ochrona wnętrza organizmu przed szkodliwymi substancjami. Gdy brak jej zabezpieczenia w formie warstwy sebum, która ją pokrywa, staje się cieńsza i zaczynają się problemy z podrażnieniami.

Uwaga na detergenty?

Warstwa łojowa skóry jest bardzo cienka na przykład na dłoniach, z tego powodu mycie naczyń i inne czynności związane z bezpośrednim kontaktem z detergentami powinny być wykonywane w rękawiczkach. Jakie zmiany powoduje kontakt z chemikaliami? Pierwszym niekorzystnym objawem jest świąd skóry. Pojawia się on przed silniejszymi objawami, takimi jak pieczenie oraz ból. Skóra staje się czerwona i bolesna, mogą pojawić się na niej takie zmiany, jak na przykład plamy czy krostki. W zależności od rodzaju chemikaliów, z którymi człowiek ma styczność w życiu i pracy, zmiany mogą przybierać inną postać i mieć różne nasilenie.

TAGI: Skóra atopowa, środki chemiczne, szkodliwe substancje, niekorzystne objawy, chemikalia.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: