Pielęgnacja skóry wrażliwej

Pielęgnacja skóry wrażliwej

Osoby mające cerę wrażliwą o wiele częściej cierpią na uczucie ściągnięcia i pieczenia po kontakcie z różnymi czynnikami. Skóra tego typu wymaga specjalnego traktowania. Po pierwsze, należy starannie wybierać kosmetyki do jej pielęgnacji. Nie należy kupować tanich i nie sprawdzonych kremów – warto natomiast zwracać uwagę na informacje, czy krem jest przeznaczony dla osób szczególnie wrażliwych i skłonnych do alergii skórnych.

Kremy natłuszczające.

Nie wskazane są również kremy o silnym działaniu złuszczającym i z dużą ilością konserwantów oraz zapachów. Pielęgnacja tego rodzaju cery jest szczególnie trudna zimą, gdyż jest ona wrażliwa na podmuchy wiatru i mróz. Należy ją chronić grubą warstwą kremu o działaniu natłuszczającym. Nie należy ich zmywać za pomocą wysuszających toników, lecz stosować delikatne płyny micelarne, przeznaczone do cery wrażliwej. Należy unikać agresywnych zabiegów oczyszczających, takich jak peeling. Nie powinno się także wycierać skóry za pomocą ręcznika – wskazane jest jedynie delikatne dotykanie.

TAGI: Skóra wrażliwa, sprawdzone kremy, kremy bez konserwantów,, kremy natłuszczające, zabiegi oczyszczające, peeling.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: