Pielęgnacja skóry dojrzałej

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Skóra dojrzała występuje u większości osób w średnim i starszym wieku – szczególnie pań. Cera tego typu objawia się cienką, zwiotczałą skórą, która wymaga dokładnego odżywienia i stosowania dużej ilości środków nawilżających. Pielęgnacja tego typu skóry to unikanie środków, które mogą ją podrażnić. Należą do nich takie rzeczy jak na przykład mydło i agresywne płyny do demakijażu. Aby uniknąć podrażnień, nie wskazane jest długie przebywanie na mrozie i przebywanie na słońcu i w solarium.

Mocne kremy.

Skóra dojrzała musi być pielęgnowana za pomocą dość silnych kremów – w zależności od tego, ile lat ma skóra danej osoby, trzeba używać mocniejszych kremów. Cera dojrzała lubi takie substancje nawilżające jak olejki – arganowy i jojoba, kwas hialuronowy i kolagen. Wspierają one regenerację skóry i nie powodują podrażnień. Przy wyborze kremu należy kierować się ilością substancji czynnych oraz potencjalnych środków, które mogą uczulać. Należą do nich barwniki, kompozycje zapachowe, substancje konserwujące i parabeny.

TAGI: Dojrzała skóra, silne kremy, środki nawilżające, olejki arganowe, jojoba, kwas hialuronowy, kolagen, parabeny.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: