Pielęgnacja skóry wokół oczu

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Skóra wokół oczu to najbardziej wrażliwy region górnej połowy ciała człowieka. Skóra ma tutaj niespełna pół milimetra, jest pozbawiona natłuszczenia oraz nawilżenia. Właśnie dlatego to tutaj zaczynają się tworzyć pierwsze zmarszczki mimiczne. Podstawą długiego zachowania pięknego wyglądu oczu, jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Nigdy nie wolno zapominać o odpowiednim zmyciu makijażu, za pomocą płynów dostosowanych specjalnie do tego celu.

Kosmetyki żelowe.

Bardzo dobrze sprawdzają się kosmetyki w formie żelowej, które nie obciążają skóry. Warto je delikatnie wmasować w skórę wokół oczu. Najlepiej sprawdzają się kremy w formie opakowania z kulką. Jeśli będziemy go trzymali w lodówce, błyskawicznie przyniesie odprężenie i zmniejszy opuchliznę. Skóra wokół oczu jest wrażliwa także na promienie słoneczne. Należy ją chronić za pomocą okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Raz na jakiś czas warto zrobić sobie maseczkę, która odpowiednio zregeneruje skórę i zapewni jej piękny wygląd przez długi okres.

TAGI: Wrażliwa skóra, zmarszczki mimiczne,zmycie makijażu, kosmetyki żelowe, okulary przeciwsłoneczne, filtr UV.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: