Kwestie związane z maseczką ochronną, o których powinna pamiętać każda kobieta

Kwestie związane z maseczką ochronną, o których powinna pamiętać każda kobieta

Od dziś obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Można je zastąpić szalikiem lub chustą, którą zasłonimy usta oraz nosy. Przedstawiamy kwestie związane z maseczką ochronną, o których powinna pamiętać każda kobieta.

Maseczka nie zapewnia pełnej ochrony przed zakażeniem

Musisz pamiętać o tym, że jeśli nie posiadasz specjalistycznej maseczki ffp2, nie masz tak naprawdę żadnej ochrony przed potencjalnymi patogenami. Dlatego unikaj spotkań z innymi ludźmi, zachowuj bezpieczną odległość i uciekaj w sklepie od osób, które mają objawy grypopodobne, bo maseczka cię nie uchroni przed grypą czy koronawirusem. Jedynie maseczki ffp2 zapewniają należytą ochronę, ale większość z nas posiada chirurgiczne, bawełniane lub poliestrowe. Istnieje bowiem duży deficyt profesjonalnych maseczek, które chronią nasze drogi oddechowe przed przedostawaniem się wirusów.  Dlatego noś maseczki, ale nie czuj się w nich zbyt bezpiecznie, ponieważ to najprostsza droga, aby przez złudne poczucie bezpieczeństwa zarazić się od kogoś koronawirusem.

Pod maseczkę nie maluj ust

Musisz teraz zrezygnować z makijażu ust, gdy wychodzisz z domu, ponieważ maseczka rozetrze szminkę czy błyszczyk poza kontur warg. Będzie to wyglądało nie tylko nieestetycznie, ale może też spowodować wysyp pryszczy na brodzie czy policzku, ponieważ pomadki oraz błyszczyki zawierają sporo substancji komedogennych.

Pamiętaj o częstej zmianie maseczki

Pamiętaj o tym, aby maseczkę wielokrotnego użytku wymieniać co 20 minut. Tyle trwa cykl rozwojowy niektórych bakterii. Nie chcesz przecież nabawić się kataru, infekcji gardła czy pryszczy na twarzy.  Niestety, wilgotne środowisko, w którym jest ciepło, stanowi doskonałą pożywkę dla wszystkich potencjalnych patogenów. Jeśli nie będziesz regularnie wymieniać maseczki, możesz cierpieć na przewlekłą anginę, nieżyt nosa lub borykać się ze zmianami trądzikowymi.

Maseczki wielokrotnego użytku pierz w płatkach mydlanych

Uważaj na tym, w czym pierzesz maseczki wielokrotnego użytku. Mają one w końcu bezpośredni kontakt ze skórą twarzy, która jest niezwykle delikatna. Łatwo ją można uczulić silnie perfumowanym proszkiem do prania, a nawet wywołać nim trądzik.  Dlatego maseczki wielokrotnego użytku pierz w płatkach mydlanych.

Pamiętaj o dokładnym oczyszczaniu twarzy po powrocie do domu

Przez noszenie maseczki twoja twarz będzie obklejona potem i łojem, dlatego po powrocie do domu dokładnie umyj ją łagodnym żelem do mycia twarzy. Taki kosmetyk nie powinien zawierać silnych detergentów takich jak SLS czy SLES.

Przy długich włosach lepiej sprawdzi się maseczka zakładana za uszy

Maseczki można zakładać na różne sposoby. Jeśli masz długie włosy, dobrze będzie je spiąć w kucyk. Możesz też sięgnąć po maseczkę z gumeczkami zakładanymi za uszy. Zakładanie gumek  za włosy może zakończyć się ich splątaniem i niepotrzebnym wyrywaniem.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: