Pielęgnacja skóry suchej

Pielęgnacja skóry suchej

Skóra sucha cechuje się nieprawidłowym wydzielaniem sebum. Jest to substancja, która odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Cera sucha musi być pielęgnowana za pomocą delikatnych środków myjących (mydło i sama woda jest wykluczone), które nie będą powodowały dodatkowych podrażnień. Skóra tego rodzaju powinna być pielęgnowana za pomocą kremów, które mają działanie natłuszczające.

Kremy natłuszczające.

W ich skład wchodzą takie substancje jak naturalne oleje (migdałowy, arganowy), kwas hialuronowy, środki o działaniu odżywczym. Warto stosować także kremy na noc, które będą długotrwale regenerowały cerę, podczas nocnego wypoczynku. Ponieważ cera sucha jest skłonna do podrażnień, nie wolno używać agresywnie działających środków złuszczających skórę i poddawać się takim zabiegom. Wszystkie nowe kosmetyki muszą być wypróbowane na małym kawałeczku skóry, najlepiej za uchem lub na ramieniu. Gdy krem okaże się dla nas niewłaściwy, unikniemy bolesnych podrażnień. Z tego powodu warto prosić o próbki w aptekach.

TAGI: Sucha skóra, sebum, kremy natłuszczające,naturalne oleje, olej migdałowy i argonowy, kwas hialuronowy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: