Profesjonalna pielęgnacja skóry

Profesjonalna pielęgnacja skóry

Wiele osób zapomina, że pielęgnacją skóry to proces całoroczny. Wbrew powszechnej opinii, dobra kondycja skóry, to nie tylko kosmetyki, ale i dieta wraz z właściwą suplementacją. Nie mniej ważna jest systematyka i reagowanie na zmieniające się potrzeby skóry.
Profesjonalna pielęgnacja skóry, wymaga takiego doboru kosmetyków, suplementów diety oraz codziennego planu żywieniowego, aby móc zapewnić jej odpowiednią sprężystość, nawodnienie oraz odporność na działanie drobnoustrojów, bakterii, wirusów czy też grzybów. Trudno jest ustalić jeden, uniwersalny schemat działania, ponieważ każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Co więcej, pielęgnacja skóry powinna być dopasowana nie tylko do osoby, ale i do zmieniających się pór roku.
Pierwszą zasadą, jaką należy zapamiętać jest to, że wybór kosmetyków zawsze powinien być zgodny z wiekiem oraz typem skóry. Kremy przeciwtrądzikowe dla nastolatków, raczej nie przyniosą oczekiwanego efektu osobom walczących z problemem cery trądzikowej po 30. roku życia. A kremy do dojrzałej cery stosowane przez młode osoby, mogą przyspieszyć proces starzenia się skóry. Warto także pamiętać, że zasypianie w pełnym makijażu nikomu nie służy, niezależnie od wieku. Oznacza to, że skóra powinna być odpowiednio przygotowana także do nocnego odpoczynku.
Troska o skórę nie powinna ograniczać się tylko i wyłącznie do zewnętrznej pielęgnacji. Przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, a także prowadzenie aktywnego trybu życia, sprzyjają pięknej i nieskazitelnej cerze. Unikanie spożywania gotowych potraw, stosowanie diety opartej na odpowiedniej proporcji poszczególnych składników pokarmowych, a także wzbogacenie codziennego menu w produkty bogate w białko, to gwarancja zachowania młodego wyglądu na dłużej. Warto również sięgać po suplementy diety, które pozwalają zachować odpowiedni poziom nawilżenia wewnątrzkomórkowego, uzupełniają niedobory witamin i mikroelementów.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: