Ochrona skóry przed zimnem

Ochrona skóry przed zimnem

Zima jest okresem szczególnie trudnym dla każdego rodzaju skóry. Najgorzej znoszą ją osoby, które mają skórę suchą, gdyż ulega ona jeszcze większemu wysuszeniu i podrażnieniu. Aby utrzymać prawidłowy wygląd skóry także w najzimniejszych miesiącach w roku, konieczne jest stosowanie odpowiedniej ochrony.

Podstawowe zasady przed wychodzeniem na mróz.

Polega ona przede wszystkim na unikaniu niskich temperatur i wystawiania twarzy na wiatr i śnieg. Zimą nie powinno się przeprowadzać zabiegów, które mają działanie podrażniające na skórę, takich jak mikrodermabrazja oraz peelingi. Warto pamiętać o kilku zasadach, które dotyczą wychodzenia na mróz. Przed wyjściem na dwór nie wolno myć twarzy. Trzeba zaczekać przynajmniej pół godziny po osuszeniu skóry ręcznikiem. Krem stosowany przed ekspozycją na mróz musi zarówno odżywiać, jak i pielęgnować skórę. Jego zadaniem jest także odtwarzanie warstwy lipidowej, która może być potrzebna, gdy wyjdziemy na dwór. W przypadku skóry tłustej, tak pieczołowita ochrona zwykle nie jest konieczna, gdyż stanowi ona barierę sama w sobie.

TAGI: Skóra sucha,zima, wiatr i śnieg, zabiegi mikroderabrazji, stosowny krem.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: