Zabiegi skóra wrażliwa na dotyk

Zabiegi skóra wrażliwa na dotyk

Skóra wrażliwa nie pozwala na przeprowadzenie dużej ilości zabiegów kosmetycznych, gdyż może nastąpić podrażnienie. Dla osób, które mają skłonność do podrażnień dobrym rozwiązaniem jest stosowanie maseczek pochodzenia biologicznego. Mają one za zadanie odżywić skórę i przyśpieszyć jej odbudowę.

Co to jest jonofereza ?

Jeśli cera nie pozwala nawet na zwykłe dotykanie, warto pomyśleć o jonoferezie, która zwiększy jej odporność na czynniki środowiskowe. Dzięki jonoferezie substancje czynne rozpadają się na jony, które są od razu wchłaniane tam, gdzie to konieczne. Peeling w zasadzie jest niewskazany, gdyż może podrażnić skórę. Jedynym rodzajem dozwolonego peelingu jest ten, przeprowadzony za pomocą kwasów. Gdy cera wrażliwa na dotyk wchodzi w wiek dojrzały, szybko pojawiają się problemy ze zmarszczkami. Warto reagować już na pierwsze oznaki pojawienia się zmarszczek, gdyż potem sytuacja będzie się pogarszać. W tym celu warto pomyśleć także o bardzo dobrym kremie, który będzie pozbawiony także parabenów i substancji zapachowych.

TAGI: Skóra wrażliwa, zabiegi kosmetyczne, jonofereza, kremy bez parabenów, jony, zmarszczki, dobre kremy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: