Pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej

Bardzo delikatna i cienka skóra twarzy, często oznacza problemy z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Niestety, ich redukcja jest znacznie trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Ważne jest zatem odpowiednia pielęgnacja, która pozwoli cieszyć się piękną i nieskazitelną cerą.
Problem kruchych naczynek, dotyczy przede wszystkim, osób o bardzo delikatnej, cienkiej i wrażliwej skórze. W takich przypadkach, naczynka krwionośne są nieelastyczne i rozszerzają się pod wpływem zarówno ostrego słońca, silnego wiatru, jak i niskich temperatur. Można więc powiedzieć, że czynniki szkodliwe występują przez znaczną część roku. Na skutek ich odziaływania, na skórze pojawiają się nieestetyczne zmiany, w postaci tzw. pajączków. Zdarza się również, że naczynka rozszerzają się samoczynnie, szczególnie po 30 roku życia, gdy zmniejsza się ilość wytwarzanego kolagenu i pogarsza się mikrokrążenie.
Osoby z cerą naczynkową powinny pamiętać o tym, że odpowiednia pielęgnacja to nie tylko kosmetyki, ale i starannie dobrana dieta. Kosmetyki działają profilaktycznie i pomagają chronić skórę od zewnątrz przed wpływem szkodliwych czynników. Dieta natomiast pomaga wzmocnić naczynka krwionośne i uelastycznić skórę, a także wspiera proces leczenia powstałych już zmian.
Dieta przyjazna delikatnej cerze z kruchymi naczynkami, powinna być bogata w produkty zawierające znaczne ilości witaminy C (tj. cytrusy, natka pietruszki, czy papryka), ponieważ wzmacnia ona naczynka krwionośne i pozwala zachować ich elastyczność. Warto również sięgać po herbatki i preparaty ze skrzypu polnego, ponieważ zawarty w nich krzem skutecznie wzmacnia kruche naczynka, chroniąc przed urazami.
Jeżeli na skórze pojawiły się już brzydkie zmiany, można je usunąć za pomocą tzw. elektrokoagulacji lub laserowo w większości dobrych salonów kosmetycznych. Aby wzmocnić naczynka od środka zaleca się jonoforezę, czyli zabieg polegający na podawaniu substancji leczniczych w głąb skóry za pomocą prądu stałego. Zwykle potrzebnych jest ok. 10 zabiegów, aby uzyskać najlepsze efekty.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: