Ochrona skóry przed wysychaniem

Ochrona skóry przed wysychaniem

Pod terminem wysychanie skóry najczęściej rozumiemy jej nadmierne odwodnienie. Skóra odwodniona staje się cienka i delikatna, traci włókna kolagenowe i naturalną sprężystość. Aby skóra miała odpowiedni poziom nawilżenia i nie wysychała, konieczne jest zapewnienie stałego dopływu substancji, które mają działanie nawilżające. Należą do nich takie środki, jak kwas hialuronowy lub oleje roślinne.

Olejek argonowy.

Ta pierwsza substancja jest obecnie najpopularniejszym środkiem zapobiegającym wysuszeniu skóry i stanowi podstawę składu kremów do pielęgnacji twarzy. Ucieczka wody odbywa się przede wszystkim przez naskórek, szczególnie wtedy, gdy skóra nie posiada odpowiedniej warstwy lipidowej. Aby ją wzmocnić, używa się olei naturalnego pochodzenia. Hitem ostatnich miesięcy jest olejek arganowy, który znakomicie zatrzymuje wodę w głębi skóry, a także sprawia, że zmniejszają i wygładzają się zmarszczki. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry będzie powodowała jej dalsze odwodnienie i przyśpieszenie starzenia jej włókien.

TAGI: Wysychanie skóry, nadmierne odwodnienie, substancje nawilżające, kwas hialuronowy, olejek argonowy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: