Ochrona skóry przed chlorem

Ochrona skóry przed chlorem

Woda chlorowana jest być może pozbawiona bakterii, jednak na pewno nie można powiedzieć, że jest zdrowa. Skóra, która ma kontakt z tym środkiem dezynfekcyjnym może wykazywać objawy podrażnienia. Pojawiają się najczęściej u dzieci, które chodzą na basen. Pamiętajmy o tym, że chlor niszczy włosy – należy je zabezpieczać za pomocą czepka pływackiego.

Zagrożenie chlorem.

Po pływaniu wielu osobom, zwłaszcza tym, których płaszcz lipidowy jest zbyt cienki, dokucza suchość skóry. Chlor pozbawia skórę tej naturalnej bariery, dlatego może być potem bardziej wrażliwa na działanie innych czynników. Ochrona skóry przed chlorem polega na odnawianiu warstwy lipidowej za pomocą preparatów o działaniu natłuszczającym – w formie kremów oraz balsamów. Szczególnie należy zwrócić uwagę na ochronę skóry twarzy – gdyż w tym miejscu utrata ochrony jest najbardziej dokuczliwa. Zaraz po kąpieli należy obmyć całe ciało i zastosować silnie nawilżające preparaty, na bazie olejku arganowego, masła shea, oliwy z oliwek – które poprawią parametry skóry, natomiast  paramechlor niszczy włosy,  natłuszczenia.

TAGI: Woda chlorowana, środek dezynfekcyjny, płaszcz lipidowy, kremy, balsamy, preparaty z olejków.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: