Jak chronić skórę mrozem

Jak chronić skórę mrozem

Skóra wrażliwa ma tendencję do nieprawidłowego reagowania na różne czynniki środowiskowe, takie jak woda, mydło czy środki chemiczne. Jest pozbawiona naturalnej bariery, którą jest płaszcz lipidowy, dlatego szczególnie trzeba ją chronić w zimie. Zima jest okresem, kiedy dochodzi do najgorszych podrażnień, a wiele pań uskarża się na uczucie ściągnięcia, pieczenia oraz zaczerwienienia skóry.

Skuteczna ochrona skóry.

Skóra dłoni powinna być chroniona rękawiczkami oraz grubą warstwą tłustego kremu do rąk. Bez tego, skóra szybko zacznie pękać i łuszczyć się. Skóra na twarzy jest odsłonięta i narażona na działanie wiatru. Chrońmy szyję za pomocą szalika, natomiast na twarz trzeba nałożyć krem. Warto rozejrzeć się za kremami przygotowanymi specjalnie dla osób, które uprawiają sporty zimowe. Pozwolą one na skuteczniejszą ochronę niż pozostałe środki. W zimie nie należy myć twarzy bezpośrednio przed wyjściem na dwór, nie wskazane jest także stosowanie kremów, które mają działanie nawilżające. Mogą powodować uczucie chłodu.

TAGI: Skóra wrażliwa, podrażnienia, ochrona rękawiczkami, tłusty krem, ochrona szyi, ochrona szalikiem.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: