Pielęgnacja skóry naczynkowej

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Cera naczynkowa to kłopotliwy rodzaj cery, który potrafi reagować zaczerwienieniem wtedy, gdy tego nie chcemy. Tego typu skóra bardzo źle reaguje na czynniki, które powodują podwyższenie ciśnienia i wzrost temperatury. Będą to wszelkiego rodzaju używki, takie jak alkohol, ostre przyprawy, mocna kawa a także gorące dania. Ponieważ naczynka mogą pękać także w niskiej temperaturze i pod wpływem słońca, należy korzystać z kremów z filtrami UV i zasłaniać twarz przed słońcem.

Naturalne substancje.

W pielęgnacji tego rodzaju skóry przydają się naturalne substancje, które wzmacniają naczynka. Nazywają się flawonoidami i redukują kruchość naczynek. Ich najpopularniejszym źródłem, który jest często stosowany w kremach do twarzy w cerze naczynkowej jest kasztanowiec. W przypadku cery naczynkowej należy zwracać uwagę na zabiegi kosmetyczne. Niewskazany jest peeling mechaniczny, gdyż może spowodować długotrwałe przebarwienia cery. Dobry krem, w połączeniu z przestrzeganiem zaleceń kosmetycznych, powinien na długo poprawić stan cery naczynkowej.

TAGI: Cera naczynkowa, zaczerwienienia, używki, ostre przyprawy, mocna kawa, kremy z filtrami UV, flawonidy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: