Skóra w ciąży

Skóra w ciąży

Wiele kobiet przez lata boryka się z problemem trądziku – okazuje się, że w niektórych przypadkach wyleczenie następuje pod wpływem zmian hormonalnych, które zachodzą w czasie ciąży. Skóra w ciąży staje się gładka i pięknie wygląda, jednak nie zawsze. Ponieważ ciało rośnie wolniej niż skóra, mogą powstawać szpecące rozstępy. Aby im zapobiegać, konieczne jest zastosowanie balsamów i olejków, które mają pozytywne działanie na jej sprężystość.

Olejki i żele.

Należą do nich olejek ze słodkich migdałów oraz preparaty z dużą zawartością witaminy E. U wielu pań pojawia się ostuda, która polega na zwiększeniu pigmentacji w niektórych miejscach na twarzy. W takim przypadku należy unikać słońca. Czasem pod wpływem hormonów cera staje się tłusta. Gdy twarz zaczyna błyszczeć, konieczne jest zastosowanie żeli do mycia twarzy, które mogą być stosowane u pań w ciąży. Przykrymi dolegliwościami są także pajączki oraz żylaki. Zwykle nie stanowią powodu do niepokoju, gdyż znikają po porodzie. Czasem należy je zlikwidować za pomocą lasera.

TAGI: Problem z trądzikiem, skóra w ciąży, sprężystość skóry, preparaty z witaminami, laser, unikanie słońca.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: