Zabiegi skóra mieszana

Zabiegi skóra mieszana

Cera mieszana jest trudna w pielęgnacji, dlatego że łączy w sobie wady skóry suchej oraz tłustej. Zabiegi, które będą przeprowadzane na skórze tego rodzaju muszą być punktowe – nie wolno dodatkowo wysuszać policzków, bądź zapychać porów w części skłonnej do przetłuszczania się. Na części narażonej na przetłuszczanie się należy stosować oczyszczanie, za pomocą żeli, peelingów, bądź zabiegów kosmetycznych.

Skóra mieszana.

Można używać na przykład peelingu kawitacyjnego lub za pomocą kwasów. Skóra mieszana dobrze reaguje na zabiegi z użyciem alg morskich, które odżywiają wszystkie rejony skóry.Wiele pań decyduje się na zabiegi, które zmniejszają błyszczenie się skóry w strefie T – normalizacja tego rejonu jest równie ważna, co natłuszczanie. Zabiegi odżywcze przeprowadzane na policzkach powinny być dobrane przez doświadczoną kosmetyczkę, która oszacuje jak dużego odżywienia potrzebuje skóra. Na całej skórze należy przeprowadzać delikatne oczyszczanie, jednak w rejonie nadmiernego wydzielania sebum musi być ono mocniejsze.

TAGI: Cera mieszana, peeling kawitacyjny, przetłuszczanie się skóry, zabiegi odżywcze,delikatne oczyszczanie.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: