Zdrowa skóra witaminy

Zdrowa skóra witaminy

Większość osób uważa, że na stan skóry wpływa tylko i wyłącznie pielęgnacja zewnętrzna. Nie jest to prawdą – okazuje się, że w wielu przypadkach za pomocą odpowiedniej diety można poprawić stan skóry skuteczniej, niż kosmetykami. Szczególnie ważnymi składnikami diety osoby, która chce poprawić stan skóry, są witaminy.

Podstawowe witaminy.

Najważniejsze witaminy działające na skórę to witamina A oraz E. Aby poprawić stan skóry, należy jeść wątróbkę oraz jajka – które zawierają bogactwo witaminy A. Występuje ona także we wszystkich jarzynach, o barwie czerwonej i pomarańczowej. Witamina E będzie przyjmowana w formie aktywnego tokoferolu, który następnie przekształca się w witaminę. Wiele olei jest wzbogacana w ten składnik, a naturalnym bogactwem tej witaminy są papryki, pomidory oraz orzechy laskowe. Dieta na skórę powinna być zatem bogata w naturalne składniki i uboga w jedzenie przetworzone, które może powodować alergie i wypryski. Warzywa nie powinny być zbyt długo gotowane, gdyż tracą wtedy dużo witamin.

TAGI: Stan skóry,pielęgnacja zewnętrzna, witaminy A i E,  oleje, naturalne składniki spożywcze.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: