Charakterystyka skóry wrażliwej na dotyk

Charakterystyka skóry wrażliwej na dotyk

Skóra wrażliwa na dotyk może być także nazwana skórą atopową – choć nie zawsze te objawy występują ze sobą w parze. Ten rodzaj cery to skóra skrajnie odwodniona, która będzie piekła przy takich banalnych bodźcach jak dotyk, szorstkie ubranie czy wycieranie ręcznikiem. Skóra wrażliwa na dotyk może występować nawet u niemowląt.

Skóra atopowa, rogowacenie naskórka,rybia łuska.

W takim przypadku dziecko jest bardzo niespokojne i nie chce jeść, a rodzice przypisują te objawy innym faktom. Inne objawy świadczące o tym, że nasza skóra jest wrażliwa na dotyk to na przykład swędzenie lub nawrotowe pojawianie się objawów. Może pojawić się także inny niepokojący objaw – rybia łuska lub inna forma rogowacenia, a często skóra bieleje przy dotyku, co świadczy o ścieraniu się naskórka. Skóra wrażliwa na dotyk najczęściej występuje u małych dzieci, ale często pozostaje nawet do okresu dojrzewania. Może także wystąpić wtórnie, w przypadku skóry bardzo suchej i alergicznej, która jest pielęgnowana w nieodpowiedni sposób. W takim przypadku cera szybko zmieni się w bardzo wrażliwą.

TAGI: Wrażliwa skóra,skóra atopowa, skrajne odwodnienie, swędzenie, bielenie skóry, rybia łuska, okres dojrzewania.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: