Charakterystyka skóry wrażliwej

Charakterystyka skóry wrażliwej

Skóra sucha to rodzaj cery, który jest szczególnie wrażliwy na warunki atmosferyczne, ubiór i dotyk. Skóra sucha pojawia się głównie u osób, które są już po okresie dojrzewania. Skóra sucha może być połączona z miejscami o nadmiernym wydzielaniu sebum. Występuje wtedy na policzkach, a cera nazywa się wtedy cerą mieszaną. Cera sucha wymaga specjalnej pielęgnacji, za pomocą delikatnych środków natłuszczających, które nie będą zatykały porów.

Warstwa lipidowo – tłuszczowa.

Ten rodzaj cery najczęściej ulega podrażnieniom. Dzieje się tak dlatego, że jest pozbawiona w dużym stopniu warstwy lipidowo-tłuszczowej. Skóra tego rodzaju jest wrażliwa na zimno oraz wiatr – w takich warunkach będzie się robiła podrażniona, dawała uczucie ściągnięcia i łuszczenia. Jest to bardzo nieprzyjemne, dlatego kobiety, które mają ten rodzaj cery używają dużej ilości balsamów do skóry. Cera sucha w zimie wymaga szczególnej pielęgnacji – warto wtedy zainwestować w dobry, tłusty krem. Cera sucha bardzo rzadko występuje w wieku młodzieńczym oraz u panów. Zmarszczki pojawiają się na niej bardzo szybko, z uwagi na zbyt małą ilość włókien kolagenowych w skórze. Ten rodzaj cery często pozostaje aż do późnej starości, dlatego należy o nią prawidłowo dbać gdy tylko zauważymy pierwsze objawy, które mogą wskazywać na to, że mamy cerę suchą. W przeciwnym razie skóra stanie się wiotka, a owal twarzy zmieni się na niekorzyść. Kremy do cery suchej produkują wszystkie najważniejsze firmy na rynku, dlatego dobór odpowiedniego kremu w średniej cenie będzie prosty.

TAGI: Skóra sucha, warunki atmosferyczne, zatkane pory,tłuste kremy, dobór kremów, warstwa lipidowo – tłuszczowa, wrażliwość na zimno.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: