Dlaczego jesienią należy stosować kremy z filtrem?

Neauthy Skincare z Unsplash
Neauthy Skincare z Unsplash

Kosmetyki z filtrem ochronnym, dla wielu osób kojarzą się tylko z okresem letnim. Dlaczego jesienią należy stosować kremy z filtrem?

Ochrona skóry przez cały rok

Nasza skóra wymaga odpowiedniej ochrony, nie tylko latem, kiedy jest najbardziej narażona na promieniowanie słoneczne. Oprócz słońca, na skórę oddziałuje wiatr, zimno czy mróz. Wszystkie czynniki mają znaczenie. Bez ochrony i pielęgnacji, skóra szybciej się starzeje, traci zdrowy wygląd i cały blask. Zapominając o kremach czy innych kosmetykach pielęgnacyjnych, narażamy skórę na podrażnienia. Szara cera, przebarwienia i zmarszczki to oznaki skóry, która jest pozbawiona ochrony i odżywienia. Brak właściwych zabiegów także się do tego przyczynia.

Dlaczego jesienią należy stosować kremy z filtrem?

Kremy z filtrem należy stosować cały rok, także jesienią. Gdy kończy się lato, wiele osób odkłada na bok kosmetyki z filtrami. Mniejsza ilość słońca, brak upałów – to wszystko daje złudne przekonanie, że nasza cera nie potrzebuje już ochrony przeciwsłonecznej. Nic mylnego, ponieważ jesienną porą także mamy wiele słonecznych dni. Skóra po lecie i godzinach opalania jest osłabiona, wymaga regeneracji i odżywienia. Brak ochrony w postaci filtrów, naraża ją na podrażnienia wywołane słońcem i wiatrem. W godzinach porannych i wieczornych temperatury znacznie spadają. Ochrona lipidowa cery jest więc niezbędna. Jeśli używamy kremów na dzień, najpierw nakładamy taki kosmetyk, a dopiero potem filtr. W innym przypadku, nasz krem się nie wchłonie. W sklepach znajdziemy różne kremy. Niektóre z nich mogą mieć faktor SPF 15 czy 20. To zdecydowanie słabszy współczynnik, więc jeśli nasza skóra nie jest wrażliwa, taki kosmetyk wystarczy. Osoby ze skłonnością do podrażnień i przebarwień, powinny wybrać wyższy faktor. Wiele osób zapomina o ponownym aplikowaniu kremu. Częstotliwość tej czynności zależy od rodzaju skóry i czasu jaki spędzamy na dworze.

Przed nami jeszcze kilka słonecznych dni. Pamiętajmy o kremach z filtrami, każdego dnia jesieni. Dbając o ochronę skóry, będziemy mogli cieszyć się jak najdłużej piękną i zdrową cerą bez przebarwień. Niech więc odpowiednie kosmetyki chronią naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: