Problemy skóry tłustej

Problemy skóry tłustej

Najważniejszym problemem skóry tłustej jest nadmierne wydzielanie sebum, substancji, która w naturalny sposób zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Cera tłusta występuje w okresie dojrzewania i z czasem zmienia się w cerę mieszaną lub suchą. Cera tłusta nie ma problemów z nadmierną wrażliwością, jednak to na niej pojawiają się szpecące zmiany trądzikowe.

 

Ropne zapalenie skóry.

Pryszcze pojawiają się wtedy, gdy naskórek, który jest martwy, ale ciągle przylega do skóry, zacznie zamykać ujście mieszka włosowego. Problem polega na powstawaniu ropnego zapalenia skóry. Skóra trądzikowa wymaga bardzo dokładnego, codziennego oczyszczania, za pomocą specjalnych środków, które są przeznaczone do pielęgnacji tej cery. Innym problemem cery trądzikowej jest ciągłe błyszczenie się. Skóra się świeci, gdyż jest pokryta sebum. Należy podczas porannej pielęgnacji skóry usuwać jego nadmiar.Warto zainwestować także w krem o działaniu matującym, który będzie nadawał jej ładny koloryt i zapewni odpowiednią bazę pod makijaż.

TAGI: Tłusta skóra,nadmierna wrażliwość, zmiany trądzikowe, zamykanie ujścia mieszka włosowatego, świecąca skóra, makijaż.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: