Charakterystyka skóry wokół oczu

Charakterystyka skóry wokół oczu

Skóra wokół oczu to jedno z najbardziej delikatnych miejsc w ciele człowieka. Nie ma ona podściółki tłuszczowej, dlatego bardzo łatwo możemy tutaj wykryć kości oczodołu za pomocą dotyku. Gdy starzejemy się, skóra będzie się robiła coraz cieńsza i słabsza, a pierwsze zmarszczki pojawią się właśnie wokół oczu.

Włókna kolagenowe.

Skóra w tym miejscu ma grubość około pół milimetra – jest o wiele cieńsza, niż w pozostałych rejonach ciała. Brakuje jej włókien kolagenowych, dlatego jest mało odporna na rozciąganie. Nie wolno przeprowadzać masażu skóry wokół oczu połączonego z naciąganiem. Cera w tym miejscu może mieć także duże problemy z nawilżeniem – dlatego często pojawiają się tutaj cienie, które nadają twarzy zmęczony wygląd. Co więcej, w tym miejscu następuje nieustanny ruch, związany z mruganiem i mrużeniem oczu. To w tym miejscu pojawią się właśnie zmarszczki mimiczne. Ważny jest także prawidłowy przepływ limfy – gdy nastąpi jej zastój, będzie objawiało się to obrzękiem i podpuchniętymi powiekami, co wygląda niekorzystnie.

TAGI: Delikatne miejsce, skóra wokół oczu, kości oczodołu, włókna kolagenowe, problem z nawilżaniem, nieustanny ruch, obrzęki,popuchnięcia.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: