Wampirzy lifting – odmładzająca moc krwi

Jernej Graj z Unsplash
Jernej Graj z Unsplash

Nazwa zabiegu brzmi dość kontrowersyjnie, a tak naprawdę to wyjątkowo bezpieczna kuracja odmładzająca. Wbrew pozorom, zabieg nie polega na wstrzykiwaniu ,,czystej” krwi, ale wyodrębnionego z niej, przezroczystego osocza. Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu, zanim udamy się do kliniki medycyny estetycznej?

Wampirzy lifting – co to właściwie znaczy?

Wampirzy lifting to rodzaj mezoterapii, który jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w salonach piękności. Istnieje tylko jedna różnica między tradycyjną mezoterapią a wampirzym liftingiem. Zamiast koktajlu witaminowego podczas wampirzego liftingu stosuje się osocze bogatopłytkowe (PRP, ang. Platelet Rich Plasma) wyodrębnione z krwi pacjenta.

Jest wiele urządzeń, które służą do separacji osocza w klinikach medycyny estetycznej, a najnowocześniejszy z nich to Arthrex ACP (Autologous Conditioned Plasma). Właśnie tę metodę wampirzego liftingu polecają specjaliści w bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic. Czym wyróżnia się spośród innych? Umożliwia odwirowywanie osocza według nowych parametrów, a także wykorzystuje unikalną metodę aktywacji, czego efektem jest najwyższe stężenie czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Ze względu na tak wyjątkowe parametry metodę tę określa się jako PRP HD.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP – przebieg zabiegu

 1. Pobranie niewielkiej ilości krwi od pacjenta.
 2. Sterylna separacja frakcji osocza bogatego w płytki krwi i czynniki wzrostu za pomocą zamkniętego systemu dwóch strzykawek.
 3. Po kilku minutach od pobrania krwi osocze bogatopłytkowe jest gotowe do wstrzyknięcia pacjentowi. Odbywa się to za pomocą techniki mezoterapii igłowej.
 4. Cały zabieg trwa od 15 do 25 minut.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Po podaniu i aktywacji skoncentrowanego koktajlu z osocza bogatopłytkowego dochodzi do uwolnienia znacznych ilości czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, co prowadzi do:

 • intensywnego namnażania się komórek,
 • nasilenia procesów regeneracyjnych,
 • stymulacji fibroblastów, mezenchymalnych komórek macierzystych i komórek naskórka do syntezy własnego kolagenu oraz kwasu hialuronowego,
 • odbudowy macierzy pozakomórkowej,
 • obniżenia aktywności metaloproteinaz, które przyczyniają się do degradacji białek skóry.

Wampirzy lifting – w jakim wieku można go wykonać i jakie problemy leczy?

Zabieg osoczem na twarz można przeprowadzić w każdym wieku. Wampirzy lifting jest terapią bezpieczną, więc mogą ją wykonać zarówno osoby młode, jak i dojrzałe, które mają takie problemy ze skórą, jak:

 • zmarszczki na twarzy,
 • wiotkość skóry,
 • silne wysuszenie naskórka,
 • fotostarzenie,
 • blizny i rozstępy.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można wykonać również w celu:

 • leczenia łysienia i wzmocnienia włosów,
 • ujędrnienia i regeneracji tkanek pochwy po porodzie i w okresie menopauzy,
 • niwelowania bólu stawów i tkanek miękkich,
 • wspomagania leczenia zwyrodnień stawów,
 • przyspieszenia gojenia się ran i odleżyn.

Bezpieczeństwo ostrzykiwania osoczem 

Dzięki nowoczesnej technologii zabieg Arthrex ACP jest całkowicie autologiczny, co oznacza, że polega na wstrzyknięciu wyłącznie własnej tkanki, bez dodatkowych środków chemicznych. Dzięki temu wampirzy lifting jest dobrze tolerowany przez pacjenta – praktycznie nie powoduje odczuć bólowych oraz nie wywołuje skutków ubocznych w postaci uczuleń. Dodatkowo bezbolesność zabiegu zapewnia system chłodzenia Zimmer oraz miejscowe znieczulenie skóry kremem lub maścią.

Podobnie jak po każdej mezoterapii igłowej, po wampirzym liftingu też nie jest potrzebna rekonwalescencja. O bezpieczeństwie wampirzego liftingu świadczy również fakt, że zabieg zalecany jest nawet jako terapia uzupełniająca przy laseroterapii – skraca czas gojenia skóry podrażnionej laserem o 30%.

Chcesz poznać więcej informacji na temat wampirzego liftingu? Odwiedź stronę Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. 

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: