Jak chronić skórę zimą

Jak chronić skórę zimą

Ochrona skóry zimą polega na odizolowaniu skóry od szkodliwych warunków, które panują na dworze. Zimą wiatr oraz mróz szczególnie doskwierają paniom, które mają problemy z suchą, słabo nawilżoną skórą, natomiast osoby ze skórą trądzikową, narzekają na mróz znacznie rzadziej. Ochrona skóry przed zimą polega na zastosowaniu dobrego balsamu bądź kremu natłuszczającego, który będzie miał za zadanie odbudowę płaszcza lipidowego skóry.

Izolacja balsamem.

Będzie izolował skórę od mrozu oraz zimnego wiatru i zmniejszał uczucie szczypania, wysuszenia oraz ściągnięcia. Ochrona skóry w zimie musi wiązać się z ochroną przeciwsłoneczną. Krem z dużym filtrem jest konieczny podczas szusowania w górach, gdzie promieniowanie UV wywiera o wiele silniejszy wpływ, niż normalnie. Słońce, które odbija się od śniegu, zwielokrotnia siłę słońca. Ochrona dłoni musi być powiązana z noszeniem rękawiczek – bez nich nawet najlepszy krem nie pomoże. Kremy do rąk zawierają olejki z roślin o działaniu regenerującym na skórę i mają tłustą konsystencję.

TAGI: Izolacja od mrozu,ochrona skóry, balsam, krem do rąk, promieniowanie UV, ochrona przeciwsłoneczna.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: