Jak chronić skórę przed UV

Jak chronić skórę przed UV

Ochrona skóry przed promieniowaniem UV jest konieczne, szczególnie dla osób o jasnej karnacji i włosach w kolorze rudym bądź blond. Ochrona skóry przed promieniami UV polega na chronieniu się przed słońcem w czasie największego nasłonecznienia oraz na stosowaniu odpowiednich do cery kremów z filtrem.

Szkodliwy wpływ promieni UV.

Promienie UV uszkadzają skórę, gdyż mają szkodliwy wpływ na włókna kolagenowe. Mogą doprowadzić także do zmętnienia soczewki oka – czyli zaćmy. Ochrona przed promieniowaniem UV nigdy nie jest całkowita. Jest ono z pewnych względów konieczne do prawidłowego funkcjonowania ciała człowieka – stymuluje wydzielanie witaminy D. Jeśli człowiek nie chroni się przed słońcem, może zachorować na niebezpieczne nowotwory skóry, takie jak czerniak. Wybierając krem, należy kierować się filtrem UV – dla osób o jasnej karnacji przyda się krem z filtrem pięćdziesiąt, nazywany także blokerem. Samo posmarowanie się kremem nie upoważnia do ciągłego przebywania na słońcu – osoby wrażliwe muszą wiedzieć, ile mogą wytrzymać na słońcu bez wystąpienia poparzeń.

TAGI: Promieniowanie UV, ochrona przed słońcem, włókna kolagenowe, zmętnienie soczewki,witamina D, krem z filtrem.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: