Pielęgnacja skóry tłustej

Pielęgnacja skóry tłustej

Pielęgnacja cery tłustej powinna być dostosowana do tego, czy osoba ma duże problemy z trądzikiem, czy też zmiany polegają tylko na nadmiernym błyszczeniu się cery. Jeśli trądzik stanowi poważny problem, należy pielęgnacje rozpoczynać od zastosowania żelu lub peelingu, który odetka pory i przywróci cerze właściwy koloryt. Żele do skóry trądzikowej często powodują przesuszenie, dlatego po ich użyciu należy zastosować krem.

Kremy do cery tłustej.

Kremy do tego rodzaju cery kontynuują dogłębne oczyszczanie skóry i rozpuszczanie niepotrzebnych komórek naskórka. Często zawierają kwasy roślinne, które mają efekt zmniejszania ilości podrażnień. Cera tłusta nie powinna być smarowana tłustymi maściami, kremy odżywcze są także niewskazane, gdyż mogą zatykać pory. Doprowadzi to szybko do powstania krostek. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu toników na bazie alkoholu oraz środków myjących z mydłem. Mogą one bardzo wysuszać cerę, co doprowadzi do pogorszenia jej stanu i nasilenia zmian. Warto także zadbać o prawidłową dietę.

TAGI: Cera tłusta, problemy z trądzikiem, dogłębne oczyszczanie, środki myjące, powstawanie krostek, zatkane pory.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: