Charakterystyka skóry suchej

Charakterystyka skóry suchej

Cera sucha rzadko kiedy pojawia się w młodym wieku. Mają ją zwykle osoby w średnim wieku, a czasem dokucza w formie cery mieszanej. Ten rodzaj cery ma bardzo duże skłonności do alergii i podrażnień, dlatego należy zadbać o jej prawidłową pielęgnację, szczególnie zimą. Podstawą pielęgnacji skóry suchej są dobre kremy o bogatej konsystencji.

Kosmetyki naturalne.

Ten rodzaj cery będzie wymagał stosowania kosmetyków naturalnych, bez parabenów i substancji zapachowych, które mogą wykazywać działanie podrażniające. Osoba, która ma ten typ cery powinna zwracać dużą uwagę na jakość wody używanej do pielęgnacji. Cera sucha najszybciej starzeje się, jest to związane ze stosowaniem nieodpowiednich zabiegów kosmetycznych. Cera tego rodzaju wymaga ciągłego nawilżania, za pomocą kremów i różnych rodzajów serum. Aby zmniejszyć ściągnięcie i łuszczenie się skóry, warto zadbać o prawidłową, pozbawioną substancji rozgrzewających dietę. Kosmetyki powinny regenerować cerę, która jest ciągle narażona na znaczne podrażnienia i alergeny.

TAGI: Cera sucha,  pielęgnacja skóry, dobre kremy, kosmetyki naturalne, parabeny, substancje zapachowe, typy cery, podrażnienia skóry, alergeny.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: