Zabiegi skóra wrażliwa

Zabiegi skóra wrażliwa

Cera wrażliwa bez przeprowadzania odpowiednich zabiegów powoduje coraz więcej problemów. Aby odpowiednio ją pielęgnować, musisz poznać swoją skórę i zrozumieć jej potrzeby. Podstawowym zabiegiem w przypadku cery wrażliwej jest stosowanie kremu wysokiej jakości. Powinien mieć bogatą, dość tłustą konsystencję. Może mieć także działanie nawilżające. Zabiegi kosmetyczne powinny być łagodne, gdyż skóra sama w sobie ma wysoką skłonność do podrażnień.

Ostrożnie z zabiegami pielęgnacyjnymi.

Nie wolno stosować peelingów mechanicznych i kwasów owocowych, dermabrazji laserowej i środków z kwasem salicylowym oraz retinolem. Przed przeprowadzeniem jakiegokolwiek zabiegu należy pamiętać o tym, by powiadomić kosmetyczkę o swoich dolegliwościach. Taką cerę także trzeba oczyszczać za pomocą delikatnych peelingów. Będą to peelingi migdałowy oraz kawitacyjny, a także pirogronowy, które nie podrażniają skóry. Warto zastosować także zabiegi o nazwie mezoterapia. Dzięki takim zabiegom pozbędziesz się problemów z zatkanymi porami oraz nawilżysz skórę.

TAGI: Cera wrażliwa, pielęgnacja skóry, dobre kremy, kwas salicylowy, dermabrazja, kwas owocowy, peeling.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: