Problemy skóry u niemowląt

Problemy skóry u niemowląt

Skóra niemowlęcia nie ma dobrze wykształconych mechanizmów obronnych, jest cienka i bardzo delikatna. Z tego powodu małe dzieci bardzo często cierpią na różne dolegliwości, związane ze problemami skórnymi. Po urodzeniu większość niemowlaków ma zmiany rumieniowe, które są spowodowane albo reakcją na nowe środowisko, albo podrażnieniami po porodzie.

Przyczyny potówek.

Tego typu problem objawia się drobnymi krostkami, które mijają samodzielnie. Inny typ zmian, który może dotykać niemowlaka, to potówki. Są one związane z zablokowaniem kanałów potowych przez zbyt ciepły ubiór, przylegającą pieluchą lub stosowanie pudrów. Potówki są wypełnione cieczą, a ich wyleczenie związane jest z lżejszym ubieraniem malucha oraz z zaprzestaniem stosowania oliwek i kremów. Dziecko powinno często przebywać bez ubranka, jeśli temperatura na to pozwala. Na skórze głowy dziecka często pojawia się ciemieniucha – którą łatwo można wyczesać. Niektóre dzieci dotyka także pieluszkowe zapalenie skóry, które wygląda bardzo przykro i jest bolesne.

TAGI: Mechanizm obronny skóry, skóra niemowlaka, zmiany rumieniowe, drobne krostki, zablokowanie kanałów potowych, ciemieniucha.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: