Skuteczna ochrona skóry o każdej porze roku

Skuteczna ochrona skóry o każdej porze roku

Skóra wymaga odpowiedniej troski przez 365 dni w roku. Dbając o jej prawidłową pielęgnację, można na dłużej zachować młody i atrakcyjny wygląd, co w zdecydowanym stopniu wpływa także na dobre samopoczucie.
Pielęgnacja skóry, to przede wszystkim całoroczny program dopasowany do jej typu. W każdym przypadku istotne jest nawilżanie, oczyszczanie i odżywianie skóry, jednak w zależności od tego czy jest ona; mieszana, tłusta, sucha, wrażliwa, alergiczna, czy też dojrzała, należy wybierać odpowiednie rozwiązania. Nie jest także żadną nowością stwierdzenie, że o każdej porze roku, należy stosować inny zestaw kosmetyków.
Wiosną, najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie skóry całego ciała. Po długiej zimie, noszeniu grubej odzieży i ciężkich butów, czas na przywrócenie skórze jej naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ skóra po zimie ma tendencję do przesuszania i rogowacenia. Wykonując odpowiednie zabiegi na całe ciało, a także sięgając po preparaty nawilżające dostosowane do określonego typu cery, w prosty i przyjemny sposób można poczuć się znowu pięknym i młodym.
Nawilżanie, to ważny element codziennej pielęgnacji również latem. Ponadto, konieczne jest stosowanie kosmetyków fotoprotekcyjnych, które zawierają filtry zabezpieczające przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Wybierając dobrej jakości, nowoczesne preparaty pielęgnacyjne, poza ochroną skóry, zapewniamy jej optymalne nawilżanie, oraz większą odporność na działanie wysokich temperatur. Istotne jest, aby zadbać o prawidłową pielęgnację skóry po kąpielach słonecznych, ponieważ tylko w ten sposób można uniknąć nieestetycznych przebarwień i bolesnych uszkodzeń nabłonka.
Jesienna regeneracja powinna na stałe wpisać się do kalendarza, każdej dbającej o swój wygląd osoby. Po kilku miesiącach intensywnego oddziaływania promieniowania słonecznego, skóra może być odwodniona i przejawiać tendencję do powstawania zmarszczek, przebarwień i szarzenia. Wykorzystując preparaty odżywczo-nawilżające można przywrócić skórze jej dawny blask. Jesień, to także doskonała pora na przeprowadzanie wszelkiego typu zabiegów dermatologicznych, ponieważ promieniowanie słoneczne jest już znacznie mniejsze i nie wywołuje podrażnień.
W okresie bardzo niskich temperatur, warto zadbać o odpowiednie natłuszczenie skóry, co zapewnia jej ochronę przed mrozem i zimnym wiatrem. Chociaż zima rzadko bywa kojarzona z intensywnym słońcem, konieczne jest stosowanie kremów z filtrami, szczególnie gdy wybieramy się na odpoczynek w górach.
Pamiętajmy więc, że skóra wymaga całorocznej, profesjonalnej pielęgnacji. Wówczas na długo pozostanie doskonałą wizytówką nas samych. Warto również skorzystać z profesjonalnych porad kosmetyczki lub dermatologa.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: