Problemy skórne

Problemy skórne

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że skóra to największy organ naszego ciała. Problemy, które mogą się pojawić na skórze, są niezwykle różnorodne. Bardzo częstym problemem skórnym jest grzybica, która polega na inwazji grzybów chorobotwórczych na naszym ciele. Grzybica może mieć bardzo różne umiejscowienie, pojawia się także w jelitach i jamie ustnej.

Okres dojrzewania.

W okresie dojrzewania problemy skórne zaczynają być bardzo nasilone. Dzieje się tak, ponieważ zaczyna się burza hormonalna, która zwiększa wydzielanie sebum i rogowacenie naskórka. Innym rodzajem problemów skórnych są miejscowe zmiany, takie jak brodawki i kłykciny. Nie są one groźne dla zdrowia, jeśli pojawiają się w małej ilości. W przypadku silnej inwazji, należy sprawę skonsultować z lekarzem. Małe dzieci cierpią na inne zmiany – takie jak wyprzenia oraz pieluszkowe zapalenie skóry. Czasem próbujemy leczyć problemy skórne za pomocą metod domowych. Jeśli zmiana pojawiła się nagle, należy najpierw skonsultować się z dermatologiem.

TAGI: Największy organ naszego ciała, grzybica, jelita, jama ustna, burza hormonalna, wydzielanie sebum, rogowacenie naskórka.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: