Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu to szczególnie wrażliwy rejon ciała. Skóra jest tu najcieńsza i najbardziej delikatna, dlatego też większość firm, które zajmują się produkcją kosmetyków do twarzy, wypuszcza osobne serie „pod oczy”. Skóra wokół oczu ulega szybkiemu starzeniu, gdyż nie zawiera dużej ilości włókien kolagenowych. To właśnie tutaj robią się pierwsze zmarszczki mimiczne.

Objawy starzenia się.

Jeśli nie będzie pielęgnowana w odpowiedni sposób, szybko pojawią się objawy starzenia i zmęczenia skóry – będzie szara i matowa. Skóra wokół oczu ma dużą tendencję do zmian alergicznych – jeśli cierpimy na jakiś rodzaj alergii skórnej, jest wysoce prawdopodobne, że objawi się właśnie w tym miejscu. Worki pod oczami to oznaka, że musimy bardziej zadbać o nasz wygląd. Kobiety muszą pamiętać o tym, by bardzo dokładnie zmywać makijaż i nie pozostawiać jego resztek na powiekach. Może to doprowadzić do podrażnienia. Bardzo cienka i sucha skóra pod oczami wymaga prawidłowego nawilżenia. W tym celu zastosuj preparaty w formie żelu.

TAGI: Wrażliwa skóra, Kosmetyki do twarzy, skóry wokół oczu, objawy starzenia się, alergie, prawidłowe nawilżanie.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: