Przebarwienia skórne

Przebarwienia skórne

Przebarwienia skórne wynikają z nieprawidłowego odkładania się melaniny, czyli substancji, która ma za zadanie chronić nas od działania słońca. Zmiany występują u każdego człowieka na różne sposoby, a badania wykazują, że bardzo niechętnie udajemy się z nimi do lekarza. Zmiany skórne pojawiają się najczęściej po ekspozycji skóry na słońce, w czasie ciąży oraz po przyjmowaniu leków hormonalnych.

Nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby.

Wywołuje je także kilka ziół, na przykład dziurawiec. Niektórzy lekarze twierdzą, że takie zmiany to reakcja na nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby i innych organów. Leczenie takich zmian można rozpocząć od stosowania kremów bez recepty. Mają one działanie punktowe i będą redukowały widoczność zmiany. Jeśli zmiana położona jest w płytkiej warstwie skóry, to jej widoczność zmniejszy zastosowanie peelingu lub zabiegu laserowego. Dzięki laserowi można usunąć takie zmiany jak włókniaki i kurzajki, które nie poddają się łatwo standardowemu leczeniu. Laser pomaga także w przypadku dużych, bardzo widocznych zmian.

TAGI: Przebarwienia skóry, leki hormonalne, słońce, zioła, funkcjonowanie wątroby,zabiegi laserowe.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: