Ochrona skóry

Ochrona skóry

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ze skóra ludzka to największy organ naszego organizmu. Ma on za zadanie chronić ciało przed szkodliwymi bodźcami z otoczenia, jednak gdy skóra jest uszkodzona, jej funkcja ochronna maleje. Należy zatem chronić ją przed uszkodzeniami.

Kremy ochronne.

Skóra na dłoniach jest najbardziej narażona na zniszczenie, zarówno jeśli chodzi o uszkodzenia powstałe w wyniku używania chemikaliów, jak i wody lub środków neutralnych dla pozostałych części ciała. Skóra dłoni powinna być chroniona odpowiednimi kremami, które zawierają na przykład substancje o działaniu łagodzącym, natłuszczającym lub nawilżającym. Krem tworzy na skórze warstwę lipidową, dzięki czemu dłonie mają dodatkową ochronę przed środowiskiem. Jeśli sam krem nie pomaga, należy do prac domowych w domu stosować rękawiczki gumowe, które ochronią dłonie przed detergentami i wodą. Skóra na dłoniach wymaga tak dużej ochrony, gdyż jest cienka. Ochrona skóry wymaga także stosowania kremów z filtrem – zwłaszcza na twarz.

TAGI: Skóra, funkcja ochronna skóry, kremy, substancje łagodzące natłuszczające, detergenty.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: