Jak chronić skórę słońcem

Jak chronić skórę słońcem

W okresie letnim wszystkie osoby, które przebywają długo na słońcu, powinny się zabezpieczać przed jego wpływem. Słońce, mimo tego, że stymuluje wydzielanie witaminy D, jest niebezpieczne. Powoduje przedwczesne starzenie się skóry, zaczerwienienie i ból, a także sprawia, że mogą pojawić się zmiany nowotworowe.

Unikanie kontaktu ze słońcem.

Ochrona przed słońcem powinna skoncentrować się na unikaniu wychodzenia z domu w godzinach największego nasłonecznienia. Jeśli na skórze są jakieś zmiany – takie jak brodawki bądź blizny, należy je chronić przed wpływem promieni słonecznych, gdyż mogą stanowić potencjalną przyczynę rozwoju czerniaka. Skóra powinna być posmarowana grubą warstwą kremu do opalania z dużym filtrem. Obecnie coraz więcej dermatologów apeluje o stosowanie kremów z filtrem pięćdziesiąt. Bez kremu na skórze bardzo szybko pojawi się łuszczenie oraz zaczerwienienie. Poparzona skóra jest bardzo piekąca i wymaga stosowania środków łagodzących. Dolegliwości najczęściej pojawiają się po długim i nierozsądnym opalaniu.

TAGI: Słońce, witamina D, zmiany nowotworowe, zmiany na skórze, brodawki, blizny, kremy z filtrem.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: