Bolesna łuszczyca

Bolesna łuszczyca

Łuszczyca należy do chorób, które dają szeroką gamę objawów. W wielu przypadkach łuszczycy pojawiają się problemy z różnego rodzaju odczuciami nerwowymi, takimi jak swędzenie, pieczenie oraz ból skóry. Skupmy się na tym ostatnim. Istnieje rodzaj łuszczycy, który jest nazywany łuszczycą krostkową. Ponieważ pojawia się w miejscach, które są stale narażone na ocieranie i ruch (stopy i dłonie), może prowadzić do powstania bardzo bolesnych odcisków.

Narażone stopy i dłonie.

Skóra jest bardzo napięta, tworzą się na niej pęcherze pełne ropy, które mogą nawet ograniczać możliwość chodzenia. Gdy zmiana pęknie, za kilka dni pojawia się następny, bolesny pęcherz. W przypadku łuszczycy paznokci zmiany są także bolesne. Problem z paznokciami może doprowadzić do ich rogowacenia i nadwrażliwości. Ból przy dotykaniu paznokcia – powstały na przykład przy zakładaniu skarpetek, jest bardzo dotkliwy. Czasem dochodzi do odpadania paznokci, co jest niezwykle nieprzyjemne. Łuszczyca umiejscowiona w miejscach, gdzie obciera odzież, także jest źródłem bólu.

TAGI: Bolesna łuszczyca, miejsca narażone na ocieranie, bolesne odciski, bolesne pęcherze, odpadanie paznokci.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: